torstai, 28 helmikuu 2013 16:13

KHLY:n kevätkokous

KHLY:n sääntömääräinen kevätkokous pidettiin tiistaina 19. helmikuuta Stone Gallery Lunnikivessä. Kokouksessa oli läsnä 28 yhdistyksen jäsentä. Tavamomaisten sääntömääräisten tilinpäätösasioiden lisäksi kokouksessa hyväksyttiin tarkennukset ja lisäykset yhdistyksen uusiin sääntöihin. Muutokset hyväksyttiin ensimmäisen kerran marraskuun syyskokouksessa ja nyt toisen hyväksynnän jälkeen säännöt toimitetaan Patentti- ja rekisterihallitukseen rekisteröitäväksi.

Varsinaisen kokousohjelman jälkeen yhdistyksen jäsen Petri Uronen piti mielenkiintoisen kuvaesityksen kotkien haaskaruokintojen vierailijoista. Samalla hän kertoi petojaoksen tärkeästä  ja kovasta työstä kotkien haaskaruokinnan eteen.

maalikuva-banneri.png

BirdLifeSuomi-logo-181px

tiira-logo-ikoni.png